Chladné a usmievavé popoludnie so Sylviou

Sylvia je dievča, ktoré sa neustále usmieva a prinútiť ju, aby sa tvárila vážnejšie, bolo spočiatku dosť problém, no napokon všetko vyšlo podľa predstáv. Veď, posúďte sami.

Sylviu som oslovil cez jednu modelingovú internetovú stránku, kde mala vytvorený profil s niekoľkými fotografiami, samozrejme, že bez akéhokoľvek kontaktu. Po dlhšom pátraní som vygúglil jej emailovú adresu a napísal jej, či má teda záujem o fotenie. Odpovedala hneď… ÁNO. Ujasnili sme si podmienky, termín, miesto a šlo sa na vec… teda na fotenie.

Mojou predstavou boli fotografie modelky vsadené do jesenného, resp. zimného pochmúrneho počasia a v súvislosti s tým som vyberal aj prostredie na fotografovanie v okolí mesta Snina. Po usilovnom hľadaní som na okraji mesta našiel jazero, kde zvykli rybári chytať ryby. Priestor okolo jazera presne zapadal do mojich predstáv a nikde nebolo ani živej duše, čo by narúšalo priestor a priebeh fotenia.

Pred fotením som so Sylviou dohodol typ oblečenia, ktoré sa podľa mojej predstavy malo hodiť k prostrediu s pochmúrnou atmosférou.

01 - sylvia_vassova

02 - sylvia_vassova

03 - sylvia_vassova

04 - sylvia_vassova

05 - sylvia_vassova

06 - sylvia_vassova

07 - sylvia_vassova

08 - sylvia_vassova

09 - sylvia_vassova

10 - sylvia_vassova

11 - sylvia_vassova

Použitá technika:

Nikon D7000
Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8G ED VR II
blesk Nikon SB-28
starší blesk Metz 20BC4
Softbox pre systémový blesk 60×60
1 x rádiový odpaľovač CACTUS V4
2 x rádiový prijímač CACTUS V4
2 x statív na blesk